Regulamin
świadczenia usług drogą elektroniczną przez Radcę Prawnego Magdalenę Wrotny
- Regulamin określa warunki świadczenia usług drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2017 r. poz. 1219, z późn. zm.) i określa w szczególności:
1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
3) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
4) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
5) tryb postępowania reklamacyjnego.
- Usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną zgodnie z Regulaminem oraz Polityką prywatności.
- Postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają zastosowania do usług świadczonych przez Usługodawcę w inny sposób niż drogą elektroniczną.
- Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym oraz zakaz ingerencji w jakiekolwiek treści zawarte w serwisie.
Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają:
- Usługodawca - Radca Prawny Magdalena Wrotny, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Radca Prawny Magdalena Wrotny Kancelaria Radcy Prawnego, plac Mickiewicza 11, 37-500 Jarosław, NIP: 792-199-73-74, REGON 380271523, tel. (+48) 511 405 248, e-mail: radca@kancelariawrotny.pl.
- Usługobiorca - konsument, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej, posiadająca na podstawie ustawy zdolność prawną, która zwraca się o wycenę usługi w oparciu o przedstawiony w treści formularza stan faktyczny i zleca Usługodawcy wykonanie usługi (zaakceptuje koszt wykonania usługi oraz zrealizuje płatność za Usługę).
- Konsument - osoba fizyczna zawierająca umowę z Usługodawcą w celu nie związanym z jej działalnością zawodową lub gospodarczą.
- Strony - Usługodawca i Usługobiorca.
- Serwis - strona internetowa działająca pod adresem: www.kancelariawrotny.pl.
- Usługa (pomoc prawna online) - usługa prawna świadczona drogą elektroniczną bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) polegająca, w zależności od zlecenia Usługobiorcy, na udzieleniu porady lub konsultacji prawnej, opracowaniu opinii prawnej, projektu pisma procesowego, umowy lub Regulaminu, sporządzana i dostarczana w formie elektronicznej za pośrednictwem internetu/ formularza kontaktowego lub poczty elektronicznej.
- Zapytanie - wiadomość zawierająca opis stanu faktycznego wraz z konkretnymi pytaniami oraz wątpliwościami jego dotyczącymi wysłana przez Usługobiorcę za pośrednictwem formularza kontaktowego lub pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej Usługodawcy: radca@kancelariawrotny.pl.
- Formularz kontaktowy - formularz dostępny w serwisie Usługodawcy.
- Wynagrodzenie - wynagrodzenie Usługodawcy za udzielenie pomocy prawnej online w ramach zlecenia w formie i na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
- Regulamin - niniejszy Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez Radcę Prawnego Magdalenę Wrotny Kancelaria Radcy Prawnego.
- Porada prawna polega na udzieleniu podstawowych informacji w zakresie obowiązującego stanu prawnego na zadane przez Klienta w zapytaniu pytanie problemowe. Porada jest udzielana w oparciu o stan faktyczny przedstawiony przez Usługobiorcę w zapytaniu przesłanym w formularzu kontaktowym.
- Objętość porady to maksymalnie dwie strony druku w formacie A4, przy użyciu czcionki Times New Roman (rozmiar 12), odstęp linii 1,5. Porada prawna nie zawiera szczegółowej analizy wszystkich możliwych rozwiązań prawnych i nie stanowi opinii prawnej.
- Opracowanie opinii prawnej, projektu pisma procesowego, umowy lub Regulaminu polega na sporządzeniu w formie elektronicznej projektu dokumentu na podstawie przekazanych przez Usługobiorcę informacji i dokumentów niezbędnych do wykonania usługi. Opinie prawne, projekty pism procesowych, umowy lub regulaminy sporządzane są zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym w momencie świadczenia usługi.
Usługobiorca, aby skorzystać z serwisu Usługodawcy i świadczonej przez niego pomocy prawnej online, musi spełnić określone wymagania techniczne, takie jak:
- dostęp do komputera, tabletu, telefonu, albo innego urządzenia elektronicznego, umożliwiającego stały dostęp do internetu,
- posiadanie konta poczty elektronicznej (adresu e-mail),
- posiadanie właściwego oprogramowania, w szczególności zainstalowanej przeglądarki internetowej umożliwiającej przeglądanie stron internetowych (np. Opera, Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) wraz z zainstalowanymi aktualizacjami,
- posiadanie programu umożliwiającego zapisywanie i odtwarzanie plików pdf i doc.
- Uzyskanie usługi wymaga wypełnienia procedury określonej poniżej.
- Usługobiorca wysyła za pomocą formularza kontaktowego zapytanie o możliwość udzielenia pomocy prawnej online lub przesyła wiadomość e-mail z zapytaniem bezpośrednio na adres poczty elektronicznej Usługodawcy: radca@kancelariawrotny.pl. Zapytanie powinno zawierać opis stanu faktycznego i problemu prawnego oraz rodzaj usługi, którą jest zainteresowany Usługobiorca.
- Przesłanie zapytania za pomocą formularza kontaktowego jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
- Korzystając z formularza kontaktowego Usługobiorca podaje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, a Usługodawca jako potwierdzenie przyjęcia zapytania do wyceny, przesyła na wskazany adres e-mail wiadomość o przyjęciu zapytania do wyceny.
- Usługodawca zastrzega możliwość nieprzyjęcia zapytania do wykonania usługi o czym niezwłocznie informuje osobę przesyłającą zapytanie.
- Po zapoznaniu się z treścią zapytania Usługodawca weryfikuje treść informacji i przesyła Usługobiorcy wycenę Usługi (podając cenę brutto) oraz termin jej realizacji lub zadaje pytania dodatkowe w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości co do treści otrzymanego zapytania. Usługodawca może poprosić o przesłanie dodatkowych dokumentów, jeżeli jest to niezbędne do wykonania usługi.
- W przypadku posiadania przez Usługodawcę wszelkich niezbędnych informacji i dokumentów do wykonania usługi, Usługobiorca otrzymuje niezwłocznie na adres e-mail informację zwrotną o wycenie i terminie realizacji usługi, maksymalnie w przeciągu 2 dni roboczych od dnia przesłania zapytania (lub dnia uzupełnienia informacji zawartych w zapytaniu).
- Jeżeli wycena usługi oraz wskazany termin jej wykonania zostaną przez Usługobiorcę zaakceptowane, w ciągu 3 dni roboczych od dnia otrzymania informacji o warunkach realizacji usługi dokonuje wpłaty wynagrodzenia na podany przez Usługobiorcę w informacji zwrotnej numer rachunku bankowego. Jeśli Usługobiorca we wskazanym powyżej terminie nie dokona wpłaty, zostanie to uznane przez Usługodawcę za brak woli zawarcia umowy na świadczenie pomocy prawnej online.
- Umowa o świadczenie usługi pomocy prawnej online zawarta jest z chwilą zaksięgowania wynagrodzenia na rachunku Usługodawcy.
- Zamawiając usługę, Usługobiorca oświadcza, że zapoznał się z jej opisem, warunkami jej świadczenia przez Usługobiorcę i Regulaminem oraz potwierdza, że akceptuje wszystkie postanowienia Regulaminu.
- Regulamin stanowi integralną część zawieranej przez Usługodawcę z Użytkownikiem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
- Po zaksięgowaniu uzgodnionego wynagrodzenia, Usługodawca przystąpi do realizacji usługi. Czas realizacji usługi liczy się od tego momentu zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym.
- Wykonanie usługi odbywa się poprzez dostarczenie przez Usługodawcę wiadomości elektronicznej na adres e-mail Usługobiorcy, zawierającej treść np. porady prawnej lub załącznik zawierający treść porady prawnej, opinii prawnej, projektu pisma procesowego, umowy lub regulaminu.
- Ewentualne pytania dodatkowe, które nie wchodziły w zakres pierwotnego zapytania lub dotyczą zmodyfikowanego stanu faktycznego podlegają odrębnej wycenie. Odpowiedzi na pytania dodatkowe wchodzące w zakres pierwotnego zapytania udzielane są bezpłatnie.
- Termin realizacji Usługi może ulec wydłużeniu jeżeli Usługodawca poinformuje o tym Usługobiorcę, wskazując na okoliczności uzasadniające wydłużenie terminu realizacji, a Usługobiorca się temu wyraźnie nie sprzeciwi.
- W przypadku niemożności wykonania Usługi z powodu okoliczności zaistniałych po zawarciu umowy, Usługodawca ma prawo od umowy odstąpić, niezwłocznie powiadamiając o tym fakcie Usługobiorcę. Usługodawca zwróci Usługobiorcy uiszczone wynagrodzenie.
- Płatność za usługę odbywa za pośrednictwem przelewu bankowego lub przekazu pocztowego na rachunek bankowy Usługodawcy wskazany w informacji zwrotnej zawierającej wycenę usługi.
- Wykonując przelew na rachunek bankowy Usługodawcy Usługobiorca wskazuje w tytule przelewu swoje dane (imię i nazwisko, adres, a w przypadku osób prawnych – numer NIP) oraz wskazuje na przedmiot umowy, tj. pomoc prawną online, zgodnie z oznaczeniem nadanym przez Usługodawcę.
- Faktura VAT wystawiana jest wyłącznie na wniosek Usługobiorcy, przekazany Usługodawcy jednocześnie z akceptacją wyceny, po otrzymaniu niezbędnych danych (imienia, nazwiska lub firmy, adresu, nr PESEL lub NIP).
- Faktura VAT będzie wystawiana i dostarczana w formie elektronicznej, na co Klient wyraża zgodę. Akceptacja niniejszego Regulaminu równoznaczna jest ze zgodą Usługobiorcy na przesyłanie faktur w formie elektronicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług i przepisów wykonawczych. Za doręczenie faktury przyjmuje się chwilę jej wprowadzenia do systemu teleinformatycznego Usługobiorcy.
- Usługobiorca, będący konsumentem ma prawo odstąpić od umowy zawartej za pośrednictwem internetu, bez podania przyczyn w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
- Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni usługę, tzn. przesłał konsumentowi treść usługi (treść porady, opinii itp.). Usługobiorca informuje konsumenta, zgodnie z art. 38 pkt. 1 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 827, tj. z dnia 9 marca 2017 r. ze zm.), że po spełnieniu świadczenia, tzn. przesłaniu konsumentowi treści usługi, konsument utraci prawo odstąpienia od umowy, a konsument wyraża zgodę na wykonanie w pełni usługi przed upływem 14-dniowego terminu do odstąpienia od umowy.
- W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy konsument powinien zawiadomić Usługodawcę, przesyłając na adres e-mail Usługodawcy (radca@kancelariawrotny.pl) lub listem poleconym na adres siedziby Usługodawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania 14-dniowego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
- Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy stanowi załącznik do Regulaminu.
- W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy Usługodawca nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy zwraca Usługobiorcy kwotę otrzymaną z tytułu wynagrodzenia za wykonanie usługi.
- Usługodawca dokonuje zwrotu i przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyrazi zgodę na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Konsument, który wykonuje prawo odstąpienia od umowy przed przesłaniem mu porady, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione przez Usługodawcę do chwili odstąpienia od umowy, w szczególności analizę stanu faktycznego sprawy i dokumentów, analizę orzecznictwa i doktryny, zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionego wynagrodzenia.
- Usługodawca i Usługobiorca mają prawo odstąpić od umowy w trybie natychmiastowym, w przypadku rażącego naruszenia przez Usługobiorcę lub Usługodawcę postanowień niniejszego Regulaminu.
- Umowa ulega rozwiązaniu w przypadku nieusunięcia przez Usługobiorcę przeszkód do wykonania usługi (m.in. nieudzielenie dodatkowych wyjaśnień, niedostarczenie wymaganych dokumentów) w terminie 14 dni od dnia wysłania przez Usługodawcę zawiadomienia o istnieniu przeszkód do wykonania usługi W takim wypadku Usługodawca zachowuje prawo do otrzymanego wynagrodzenia w ¼ części -resztę z wynagrodzenia zwraca Usługobiorcy.
- Usługobiorca, w przypadku uzasadnionych zastrzeżeń co do jakości, zrealizowanej za pośrednictwem serwisu, usługi może złożyć reklamację.
- Reklamację należy przesłać na adres poczty elektronicznej Usługodawcy lub listem poleconym na adres siedziby Usługodawcy.
- Usługodawca obowiązany jest rozpatrzyć reklamację w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania proponując Usługobiorcy sposób jej rozpatrzenia, bądź wskazując na brak podstaw do jej złożenia.
- W przypadku braku rozpatrzenia reklamacji w 14-dniowym terminie uznaje się, że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie.
- Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać dokładne oznaczenie Usługobiorcy składającego reklamację (imię i nazwisko lub pełną firmę, adres zamieszkania lub siedziby Usługobiorcy), adres e-mail Usługobiorcy, wskazanie usługi, której dotyczy zgłoszenie, opis okoliczności uzasadniających zgłoszenie reklamacyjne wraz z terminem ich powstania oraz dokładne oznaczenie żądań składającego reklamację.
- W przypadku braku informacji wskazanych w ust. 5, Usługobiorca, w terminie 7 dni od jej doręczenia, może zwrócić się do Usługobiorcy składającego reklamację z prośbą o uzupełnienie potrzebnych danych.
- Podstawy reklamacji nie może w szczególności stanowić sytuacja, gdy:
1) zrealizowana usługa wskazuje, iż brak jest jednoznacznego rozwiązania problemu prawnego przedstawionego przez Usługobiorcę ze względu na rozbieżności w interpretacji prawa lub brak powszechnie obowiązującej wykładni prawa,
2) zrealizowana usługa wskazuje na jedną z możliwych wykładni prawa,
3) porada/opinia prawna jest niekorzystna dla Usługobiorcy i nie potwierdza przewidywanej przez niego wykładni prawa,
4) usługa została zrealizowana z opóźnieniem w stosunku do pierwotnie wyznaczonego terminu, o czym Usługobiorca był zawiadomiony i nie skorzystał z prawa do odstąpienia od umowy,
5) zrealizowana usługa została oparta na podstawie nieprawdziwych (fikcyjnych) dokumentów przesłanych przez Usługobiorcę,
- Usługobiorca podał nieprawdziwy lub niepełny stan faktyczny sprawy albo nie uzupełnił stanu faktycznego w terminie wymaganym regulaminem lub wskazanym przez Usługodawcę.
- Informacja o rozpatrzeniu reklamacji przesyłana jest do Usługobiorcy w postaci elektronicznej na jego adres poczty elektronicznej.
- Administratorem danych osobowych jest Radca Prawny Magdalena Wrotny, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Radca Prawny Magdalena Wrotny Kancelaria Radcy Prawnego, plac Mickiewicza 11, 37-500 Jarosław, zgodnie z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP: 792-199-73-74, REGON 380271523, tel. (+48) 511 405 248, e-mail: radca@kancelariawrotny.pl.
- Dane osobowe podawane przy korzystaniu z formularza kontaktowego w serwisie są chronione obowiązującymi przepisami prawa.
- Usługobiorca wyraża zgodę na przetwarzanie przez Administratora jego danych osobowych w celu realizacji usług świadczonych na podstawie niniejszego Regulaminu.
- Podanie danych osobowych przez Usługobiorcę jest dobrowolne, ale odmowa ich podania skutkuje brakiem możliwości korzystania z usług świadczonych na podstawie niniejszego Regulaminu.
- Administrator przetwarza dane osobowe w celu:
1) przygotowania i przesłania wyceny usługi,
2) kontaktu telefonicznego dotyczącego wyceny i realizacji usługi,
3) zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w Regulaminie,
4) wystawienia faktury oraz wykonania innych obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego,
5) rozpatrzenia reklamacji,
6) obrony przed ewentualnymi roszczeniami na zasadzie prawnie uzasadnionego interesu Administratora (kwestie związane z roszczeniami w stosunku do i klientów).
- Więcej informacji dotyczących zasad ochrony danych osobowych (w tym podstaw przetwarzania danych osobowych) Usługobiorca może znaleźć w Polityce prywatności dostępnej na stronie serwisu www.kancelariawrotny.pl.
- Usługi świadczone na podstawie niniejszego Regulaminu są świadczone w ramach tzw. umowy starannego działania.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności gwarancyjnej za ostateczne skutki prawne, ekonomiczne wynikłe z zastosowania w praktyce przez Usługobiorcę udzielonych porad prawnych. Usługodawca zastrzega, iż udzielona porada prawna stanowi profesjonalną, subiektywną ocenę badanego problemu lub dokumentu z punktu widzenia wynikających z niego skutków prawnych, w tym zagrożeń oraz korzyści dla podmiotów występujących w treści dokumentu, względnie dla podmiotu udzielającego zlecenia. Usługodawca wykonujący usługi będące przedmiotem niniejszego Regulaminu objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.
- Usługobiorca nie może powoływać się na niepełny zakres zrealizowanej usługi lub brak możliwości skorzystania z niej, jak również na szkodę poniesioną w wyniku skorzystania z treści usługi i nie może żądać zwrotu wynagrodzenia, jeśli w sposób dokładny nie opisał problemu prawnego oraz nie przedstawił wszystkich niezbędnych dokumentów, załączników koniecznych do jej sporządzenia i nie przedstawił w pełni stanu faktycznego w pytaniu zadanym w formularzu kontaktowym.
- Usługodawca nie odpowiada za jakiekolwiek opóźnienie w realizowaniu usługi i problemy techniczne związane z trudnościami w odbiorze korespondencji e-mail przez Usługobiorcę, jeżeli przyczyna opóźnienia w realizacji usługi i trudności w odbiorze korespondencji nie leżą po stronie Usługodawcy.
- Regulamin obowiązuje od dnia jego publikacji w serwisie.
- Regulamin jest udostępniany bezpłatnie w serwisie. Usługobiorca ma możliwość pozyskania, odtwarzania i utrwalania jego treści poprzez wydrukowanie lub zapisanie na nośniku w każdej chwili.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo dokonywania zmian lub uzupełnień Regulaminu w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia Regulaminu obowiązują od momentu ich publikacji w serwisie. Późniejsze zmiany Regulaminu nie będą mieć zastosowania do umów już zawartych, chyba że co innego będzie wynikać z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
- Jeżeli którekolwiek z postanowień Regulaminu okaże się nieważne w całości lub w części, pozostałe postanowienia pozostają w mocy, Usługodawca i Usługobiorca zaś zobowiązują się na wniosek którejkolwiek z nich do zastąpienia nieważnych postanowień postanowieniami, których moc prawna i skutek ekonomiczny są najbardziej zbliżone do postanowień zastępowanych.
- Usługodawca oświadcza, iż wykonuje zawód radcy prawnego, jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie i obowiązują go przepisy prawa powszechnie obowiązującego dotyczące wykonywania zawodu oraz Kodeks Etyki Radcy Prawnego. Usługodawca oświadcza, że zachowa w tajemnicy wszystko o czym dowiedział się w związku z realizacją usługi.
- Usługobiorca jest zobowiązany zachować poufność co do wszelkich udzielonych wzajemnie informacji i przekazanych dokumentów oraz nałożyć takie zobowiązanie poufności na wszystkie osoby mające styczność z nimi.
- Prawem właściwym dla ewentualnych sporów wynikłych z umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną pomiędzy Usługobiorcą a Usługodawcą jest prawo polskie.
- Sądem właściwym do rozstrzygania sporów dotyczących wykonania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną jest sąd właściwy dla siedziby Usługodawcy.
- W zakresie, który nie został uregulowany niniejszym Regulaminem, zastosowanie znajdują przepisy obowiązującego prawa, a w szczególności ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2017 r. poz. 1219, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2018 r. poz. 1028, z późn. zm.).
- Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.) Usługodawca podaje następujące informacje podstawowe: Radca Prawny Magdalena Wrotny Kancelaria Radcy Prawnego, plac Mickiewicza 11, 37-500 Jarosław, NIP: 792-199-73-74, REGON 380271523, tel. (+48) 511 405 248, e-mail: radca@kancelariawrotny.pl. Usługodawca posiada tytuł zawodowy Radcy Prawnego, przyznany w Rzeczpospolitej Polskiej, jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Jest wpisany do rejestru Radców Prawnych prowadzonego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie pod numerem Rz-P-282. Zasady etyki zawodowej określone są w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego, dostępnym pod adresem http://kirp.pl/etyka-i-wykonywanie-zawodu/etyka/kodeks-etyki-radcy-prawnego/.